Fotky a komentáře z minulých let

     

3. - 9. února 2024  (od soboty do pátku)

Šest nocí, sedm dní na horách!

 
 

Lyžování ve Ski areálu Přemyslov (čtyřsedačková lanovka, 2 vleky)

Pro zájemce v rámci výletu do Šumperka plavání v termálních lázních Velké Losiny.

 
 

Přihláška ke stažení (*.pdf)

Informace pro přihlášení a úhradu (*.pdf)

Seznam účastníků a přijaté platby

Podrobné informace před odjezdem (*.pdf)
(zveřejníme měsíc před odjezdem)

Zdrav. způsobilost (*.pdf) (odevzdat na srazu!)

List účastníka (*.pdf)  (odevzdat na srazu!)

 

Horská chata Sokolka se nachází v klidném prostředí chatové osady Koutecké údolí na úpatí hory Šindelná v nadmořské výšce 620 m.n.m. Přístup k chatě je ze státní silnice Šumperk - Jeseník na začátku stoupání na Červenohorské sedlo. Kapacita chaty je 52 lůžek.

 

Základní informace      

Podmínky pro lyžování  

Lyžovat (snowboardovat) budeme ve Ski areálu Přemyslov (8 km od chaty Sokolka) http://www.skipremyslov.cz.  Dopravovat se budeme vlastním skibusem, který nás každé ráno pohodlně odveze od chaty až do Ski areálu. Zpět se budeme vracet s menšími dětmi (a s těmi, kdo už budou "vylyžovaní") cca v 15:00 hod. Starší (a ti, kdo budou chtít) pojedou zpět až po skončení provozní doby areálu v 16:00 hod. Ski areál Přemyslov i skibus patří majitelům chaty Sokolka, koordinace přejezdů za lyžováním je bezproblémová a v případě nepřízně počasí lze odjezd skibusu operativně měnit.

      Areál v Přemyslově byl vybudován v roce 2007 a neustále se modernizuje. Nachází se uprostřed lesů u spojovací silnice mezi Loučnou n. Desnou a Brannou.  Díky svému dobrému umístění je na Přemyslově vždy sněhu dost, každoročně a spolehlivě až do konce března. K dispozici je čtyřsedačková lanovka, dva vleky, dvě sjezdové tratě kategorie modrá a červená. Kromě toho budeme mít možnost ve středisku využít zázemí pro odpočinek, event. bufet. Samozřejmostí je umělé zasněžování areálu a denní úprava sjezdovek rolbami. Lyže a snowboardy necháváme na Přemyslově v uzamykatelné lyžárně (není nutno je denně převážet).     

Ubytování

Ubytování je zajištěno v horské chatě Sokolka ve 2–4 lůžkových pokojích, WC a sprchy na patře. Chata je standardně vybavena pro hromadné školní výpravy. Další informace o chatě Sokolka můžete najít na adrese www.skiprosport.cz.

Strava

Snídaně a večeře si vaříme sami, podobně jako na našich letních táborech, čaj, příp. šťáva po celý den k dispozici. K snídani je vždy možnost výběru (řekněme "malý švédský stůl").  Oběd je zajištěn v restauraci ve Ski areálu Přemyslov ve formě polévky, druhého chodu a šťávy. Na lyžování si s sebou vždy navíc vezeme ještě várnici s teplým čajem a něco malého na odpolední svačinku. Večeře bývá většinou teplá (s výjimkou prvního dne, soboty). Pro hladovce je k dispozici ještě druhá večeře: pečivo s pomazánkou, máslem, apod. Jídla je dost, hlad je náš společný nepřítel. Z domu doporučujeme vzít pouze sladkosti, případně trvanlivé ovoce, ale i to bude u nás k dispozici.

Doprava

Dříve jsme jezdili vlastním zájezdovým autobusem, což bylo na jednu stranu pohodlné, ale neustále rostoucí ceny za tento druh dopravy nám závratně ovlivňovaly cenu za celý pobyt. V roce 2010 jsme poprvé zkusili použít vlak, který s jedním přestupem v Šumperku jede přímo až do Koutů. Pěšky musíme dojít  1,5 km, což v pohodě zvládnou i nejmenší děti. Všechna zavazadla včetně lyží naložíme v Brně na místě srazu (na parkovišti u Tesca pod hlavním nádražím) do aut s vleky a všem účastníkům odvezeme přímo až k chatě.  Pro cestu vlakem použijeme rychlík, pro všechny účastníky zajistíme místenku. Pro děti je cestování vlakem mnohem atraktivnější zážitek než autobus. Odjezd je v sobotu ráno z Brna hl. nádraží, návrat v pátek večer také tam.

Program

Každý den lyžování, lyžování a zase lyžování. Děti mají mít možnost se zábavnou formou naučit základy sjezdového lyžování (snowboardingu) a zdokonalit se v tom, co již umějí. Ti, kteří na lyžích v životě nestáli, odjedou po týdnu jako pokročilí, dokáží se na lyžích samostatně pohybovat, vyjet na vleku a slušně sjet středně obtížný svah. Zkušení lyžaři mají možnost si dobře zalyžovat a také si ještě vylepšit styl. Nepořádáme však obvyklý lyžařský kurz, ale zimní tábor ... tedy program je nejen o lyžování (které samozřejmě převažuje) ale součástí programu jsou i hry a různá další zábavná činnost. Každý večer máme všichni společný program, různé hry, soutěže, atp. motivované celotáborovou hrou.

      Jeden den v týdnu (většinou je to úterý) je "odpočinkový", ve kterém jsme byli zvyklí se vydat na výlet do Šumperka a spojit jej s plaváním v místním krytém bazénu - buď v aquaparku v Šumperku nebo termálních lázních ve Velkých Losinách (vstup na plavání není v ceně účastnického poplatku). Účastníci, kteří nebudou mít zájem jít plavat, pojedou zpět na chatu a budou mít jiný program.

Pozor! Děti musí mít s sebou sjezdové lyže, hůlky a boty! Toto vybavení musí být v takovém stavu, že se na svahu nerozsype a děti by měly být schopné se do něj samostatně obout. Ačkoli se nám to zatím nikdy nestalo, v případě napadnutí velkého množství sněhu se skibus nedostane přímo k chatě a je třeba ke skibusu přibližně 400 m dojít. Pro tento případ je třeba mít s sebou obal na lyžařské boty, které by se v tomto případě převážely v ruce. Zdatní lyžaři si mohou vzít kromě lyží i snowboard. Pokud někdo lyže vůbec nemá, jezdí ale na snowboardu, účast je taky po dohodě možná. Na tuto skutečnost prosím upozorněte při přihlášení.

   
 

Jak se přihlásit?

Přihlášku si můžete „stáhnout“ zde, na našich stránkách, nebo si o ni můžete zavolat na níže uvedený kontakt. Osobně si ji můžete vyzvednout  po předchozí telefonické domluvě na naší domácí adrese: Mezihorní 395, 664 82 Říčany u Brna.

Pro registraci přihlášky je nutno zaplatit zálohu 2.500,- Kč.  Doplatek zbylé částky budeme vybírat nejpozději k datu 15. ledna 2024. O vaší úhradě se můžete kdykoliv přesvědčit zde na našich stránkách. Každý den (resp. při každé změně) údaje o platbách aktualizujeme! Na tento tábor lze žádat o příspěvek odborovou organizaci Vašeho zaměstnavatele, na vyžádání vám vystavíme potřebné doklady.

Základní cena zimního lyžařského tábora je 5.690,- Kč  a zahrnuje veškeré náklady mimo cenu skipasu, event. vstupu do termálních lázní, event. lyžování v odpočinkový den. Zahrnuje tedy: ubytování, plnou penzi, dopravu tam a zpět, výlet vlakem do Šumperka, společný program, režijní náklady, členský příspěvek člena ČTU. Děti, které se pravidelně účastní činnosti TK Delfín mají nárok na slevu ze základní ceny (viz níže).

Cena skipasu vč. skibusu ve ski areálu Přemyslov pro náš celý pobyt: 2.380,- Kč/os. ... tuto částku budeme vybírat na srazu při odjezdu.

Pro zájemce: Návštěva v termálních lázních ve V. Losinách v "odpočinkový den" nebo plavání v aquaparku Šumperk (kam půjdeme ještě rozhodneme podle vývoje cen vstupného v r. 2024): cca + 350,- Kč/os.  (dle aktuálního ceníku)   ...tuto částku budeme vybírat na srazu při odjezdu.

V případě, že by došlo k jakémukoliv navýšení ceny účastnického poplatku nebo ceny skipasu (oproti cenám uvedeným v přihlášce) je možné zrušit účast bez jakýchkoliv stornopoplatků a to ve lhůtě 14 dnů od zveřejnění tohoto navýšení.

   
 

POZOR ! 

Děti, které se PRAVIDELNĚ ÚČASTNÍ činnosti TK Delfín mají nárok na slevu ze základní ceny:

SLEVU 100,- Kč získá účastník letního tábora 2023

SLEVU 100,- Kč získá účastník Podzimního setkání na Obůrce 2023

 SLEVU 500,- Kč získá první sourozenec účastníka této akce, který se pravidelně účastní činnosti TK Delfín (v rámci jedné rodiny lze čerpat tuto slevu jen jednou, nikoliv křížem vzájemně mezi sourozenci)

 SLEVU 20 % ze základní ceny účastnického poplatku získá druhý sourozenec a SLEVU 40% ze základní ceny účastnického poplatku získá třetí (a každý další) sourozenec účastníka této akce (v rámci jedné rodiny lze čerpat tuto slevu jen jednou, nikoliv křížem vzájemně mezi sourozenci). Tuto "sourozeneckou" slevu nelze kombinovat s výše uvedenými slevami za účast na akcích TK Delfín.

 SLEVU (BONUS) 500,- Kč získá ten, kdo zajistí pro tuto akci účast nového dětského účastníka, který se dosud žádné z akcí (ani tábora) TK Delfín nikdy neúčastnil a platí za tento zimní tábor plnou základní cenu. Tuto slevu nelze uplatnit za sourozence, byť je "novým účastníkem". Počet bonusů je limitován počtem míst (kapacitou) akce! Pořadatel akce si vyhrazuje možnost přihlášku nového účastníka bez udání důvodu odmítnout. 

Slevy, s výjimkou "sourozenecké" slevy, se sčítají. 

Nárok na slevu vzniká pouze v případě přihlášení (a uhrazení zálohy) nejpozději do 15. 12. 2023 - to neplatí u slevy (bonusu) za nového účastníka. Účastníci přihlášení po tomto termínu nemají na slevu nárok.

Sleva nebo bonus je vyplácena formou snížení poslední úhrady doplatku účastnického poplatku; tedy slevu ani bonus nelze v žádném případě uplatnit pro úhradu zálohy nebo první poloviny platby účastnického poplatku.   

Pokud bonus uplatňuje osoba, která se zimního lyžařského tábora neúčastní, dostane jej vyplacen v okamžiku, kdy nový účastník uhradí plnou výši účastnického poplatku. V případě, že nový účastník pobyt zruší a jeho účastnický poplatek bude krácen o storno poplatek, bude též alikvotně krácen bonus osobě, která jej uplatňuje.   

   

Pokud si nejste jistí, jak to na našich akcích vypadá, můžete si prohlédnout fotografie z minulých ročníků.  Na vyžádání Vám rádi zašleme (zdarma) DVD s filmem z jednoho z našich zimních táborů na Šindelné. 

Jakékoliv Vaše dotazy rádi zodpovíme!

Kontakt, dotazy:

Ing. Filip Hlaváč - hlavní vedoucí tábora
  E-mail:  tkdelfin@tkdelfin.cz  (tel.: 737 823 850)

Podrobné informace obdrží přihlášení účastníci mailem do 5. ledna 2024,
ve stejné době budou k dispozici i zde na našich stránkách.