Fotky a komentáře
z minulých let

     

chata Sokolka – Kouty nad Desnou

(Jeseníky - lyžování Přemyslov, Kouty n. D.)

.
3. - 9. února 2018 
(od soboty do pátku)

Šest nocí, sedm dní na horách!

 
 

Novinky pro jarní prázdniny 2018:

Lyžování ve Ski areálu Přemyslov (čtyřsedačková lanovka, 2 vleky) nebo v Koutech nad Desnou.

Pro zájemce v rámci výletu do Šumperka plavání v termálních lázních Velké Losiny.

Podrobnosti čtěte níže ...

 

.

.

 

 

 

 

 

 

.

         Horská chata Sokolka se nachází v klidném prostředí chatové osady Koutecké údolí na úpatí hory Šindelná v nadmořské výšce 620 m.n.m. Přístup k chatě je ze státní silnice Šumperk - Jeseník na začátku stoupání na Červenohorské sedlo. Kapacita chaty je 52 lůžek.

Podmínky pro lyžování:   Lyžovat (snowboardovat) budeme ve Ski areálu Přemyslov (8 km od chaty Sokolka) http://www.desna-as.cz/4987/lyzovani/ . Dopravovat se budeme vlastním skibusem, který nás každé ráno pohodlně odveze od chaty až do Ski arálu Přemyslov. Zpět se budeme vracet s menšími dětmi (a s těmi, kdo už budou "vylyžovaní") cca ve 13:30 hod. Starší (a ti, kdo budou chtít) pojedou zpět až po skončení provozní doby areálu v 16:00 hod. Ski areál Přemyslov i skibus patří majitelům chaty Sokolka, koordinace přejezdů za lyžováním a zpět nebude problém. V případě nepřízně počasí můžeme odjezd skibusu operativně měnit.

      Areál v Přemyslově je relativně nový, byl vybudován v roce 2007. Nachází se uprostřed lesů u spojovací silnice mezi Loučnou n. Desnou a Brannou.  Díky svému dobrému umístění je na Přemyslově vždy sněhu dost, každoročně a spolehlivě až do konce března. K dispozici je čtyřsedačková lanovka, dva vleky, dvě sjezdové tratě kategorie modrá a červená. Kromě toho budeme mít možnost ve středisku využít zázemí pro odpočinek, event. bufet. Samozřejmostí je umělé zasněžování areálu a denní úprava tratí rolbami.

      Velmi pravděpodobně budeme moci nechávat na Přemyslově v uzamykatelné lyžárně lyže a snowboardy (nebude nutno je denně převážet). Ceny za lyžování na Přemyslově (viz níže) jsou samozřejmě mírně vyšší než vloni na Šindelné, ale s ohledem na nesrovnatelně lepší lyžařské možnosti je považujeme za přiměřené.            

     Zdatným lyžařům (snowboardistům), kteří si za lyžování rádi připlatí, nabízíme možnost využít ski areál přímo v Koutech.   http://www.kouty.cz/  (1,5 km od chaty Sokolka).  Vzhledem k rozlehlosti ski areálu Kouty zde nejsme schopni zajistit organizované lyžování s nepřetržitým dohledem. U účastníků mladších 18 let budeme proto vyžadovat souhlas rodičů, že mohou v Koutech lyžovat a pohybovat se v areálu samostatně.  Skipas pro areál Kouty si budou event. zájemci zajišťovat sami. Zajistíme dopravu tam a zpět naším skibusem, cena skibusu se platí také zvlášť. Se skupinou lyžařů bude v Koutech vždy 1 vedoucí pro "mimořádné situace".

      Pokud Vás zajímá, proč letos nebudeme lyžovat na Šindelné, odpověď je jednoduchá:  majitelé areál Šindelná pro nerentabilitu uzavřeli. Velký dvoukotvový vlek je demontován a k dispozici zůstává jen malá Poma, ovšem jen na přírodním sněhu.

Ubytování:  v horské chatě Sokolka – ubytování ve 3-4 lůžkových pokojích, WC a sprchy na patře. Chata je standardně vybavena pro hromadné školní výpravy. Další informace o chatě Sokolka a lyžařském areálu Šindelná můžete najít na: www.skiprosport.cz  .

Strava:  vařit si budeme sami, podobně jako na našich letních táborech, čaj, příp. šťáva  po celý den k dispozici. Snídaně a teplá večeře se bude podává přímo v chatě.  K snídani je vždy možnost výběru (řekněme "malý švédský stůl").  Na lyžování si s sebou povezeme dopolední svačinu a studený oběd (většinou namazaný chléb, ovoce) a várnici s teplým čajem. Po příjezdu z lyžování bude okamžitě k dispozici teplá polévka a pečivo. Večeře vždy teplá (s výjimkou prvního dne, soboty). Pro hladovce pak ještě  druhá večeře: pečivo s pomazánkou, máslem, apod. Jídla je dost, hlad je náš společný nepřítel. Z domu doporučujeme vzít pouze sladkosti, případně trvanlivé ovoce, ale i to bude u nás k dispozici.

Doprava:   Dříve jsme jezdili vlastním zájezdovým autobusem, což bylo na jednu stranu pohodlné, ale neustále rostoucí ceny za tento druh dopravy nám závratně ovlivňovaly cenu za celý pobyt. V roce 2010 jsme poprvé zkusili použít vlak, který s jedním přestupem v Šumperku jede přímo až do Koutů. Pěšky musíme dojít  1,5 km, což v pohodě zvládnou i nejmenší děti. Všechna zavazadla včetně lyží naložíme v Brně na místě srazu (na parkovišti u Tesca pod hlavním nádražím) do aut s vleky a všem účastníkům odvezeme přímo až k chatě.  Pro cestu vlakem použijeme rychlík, pro všechny účastníky zajistíme místenku. Pro děti je cestování vlakem mnohem atraktivnější zážitek než autobus.

      Odjezd v sobotu dopoledne z Brna hl. nádraží, návrat v pátek večer také tam.

Program:  Každý den lyžování, lyžování a zase lyžování. Děti mají mít možnost se zábavnou formou naučit základy sjezdového lyžování (snowboardingu) a zdokonalit se v tom, co již umějí. Ti, kdo na lyžích v životě nestáli, odjedou po týdnu jako pokročilí, dokáží se na lyžích samostatně pohybovat, vyjet na vleku a slušně sjet středně obtížný svah (na lyžích) dolů. Zkušení lyžaři mají možnost si dobře zalyžovat a také si ještě vylepšit styl. Nepořádáme však obvyklý lyžařský kurz, ale zimní tábor ... tedy program je nejen o lyžování (které samozřejmě převažuje) ale součástí programu jsou i hry a různá další zábavná činnost. Každý večer máme všichni společný program, různé hry, soutěže, atp. motivované celotáborovou hru.

      Jeden den v týdnu (většinou je to úterý) je "odpočinkový", ve kterém jsme byli zvyklí se vydat na výlet do Šumperka a spojit jej s plaváním v místním krytém bazénu. Bohužel, krytý bazén v Šumperku je od r. 2017 v dlouhodobé rekonstrukci. Do Šumperka se tedy vypravíme a pro zájemce nabízíme jako možnost plavání v termálních lázních ve Velkých Losinách  (9 vnitřních i venkovních bazénů s termální vodou). Cena za vstup do těchto lázní není zahrnuta v ceně za náš zimní tábor a činí pro děti cca 300,- Kč, pro dospělé cca 350,- Kč (jsou to ceny pro rok 2017).  Účastníci, kteří nebudou mít zájem o vstup do lázní, pojedou zpět na chatu a budou mít jiný program.  Alternativně letos poprvé nabízíme těm, kdo nebudou chtít mít odpočinkový den, možnost si o tento den prodloužit lyžování.

Pozor – děti musí mít s sebou sjezdové lyže, hůlky a boty! Toto vybavení musí být v takovém stavu, že se na svahu nerozsype a děti by měly být schopné se do něj samostatně obout.  Zdatní lyžaři si mohou vzít kromě lyží i snowboard. Pokud někdo lyže vůbec nemá, jezdí ale na snowboardu, účast je taky po dohodě možná. Na tuto skutečnost prosím upozorněte při přihlášení.

Přihláška, cena:  Přihlášku si můžete „stáhnout“ zde, na našich stránkách, nebo si o ni můžete zavolat na níže uvedený kontakt. Osobně si ji můžete vyzvednout  po předchozí telefonické domluvě na naší domácí adrese: Mezihorní 395, 664 82 Říčany u Brna.

Pro registraci přihlášky je nutno zaplatit zálohu 1.500,- Kč.  Doplatek zbylé částky budeme vybírat nejpozději k termínu 10. ledna 2018. O vaší úhradě se můžete kdykoliv přesvědčit zde na našich stránkách. Každý den (resp. při každé změně) údaje o platbách aktualizujeme! Na tento tábor lze žádat o příspěvek odborovou organizaci Vašeho zaměstnavatele, na vyžádání vám vystavíme potřebné doklady.

Základní cena zimního lyžařského tábora je 4.480,- Kč  a zahrnuje veškeré náklady mimo cenu ski pasu, event. vstupu do termálních lázní, event. lyžování v odpočinkový den. Zahrnuje tedy: ubytování, plnou penzi, dopravu tam a zpět, výlet vlakem do Šumperka, společný program, režijní náklady, členský příspěvek člena ČTU. Děti, které se pravidelně účastní činnosti TK Delfín mají nárok na slevu ze základní ceny (viz níže).

Cena skipasu vč. skibusu ve ski areálu Přemyslov pro náš celý pobyt: 1.750,- Kč/os. ... tuto částku budeme vybírat na srazu při odjezdu.

Pro zájemce: Lyžování navíc v "odpočinkový den" vč. skibusu ve ski areálu Přemyslov: + 350,- Kč  (min. 15 zájemců, nutno nahlásit a zaplatit při odjezdu na zimní tábor)

Pro zájemce: Návštěva v termálních lázních ve V. Losinách v "odpočinkový den": cca + 350,- Kč  (min. 15 zájemců, nutno nahlásit a zaplatit při odjezdu na zimní tábor)

Cena skipasu v ski areálu Kouty: platí si každý sám, aktuální ceny na http://www.kouty.cz/

Cena skibusu do areálu Kouty: 40,-Kč /1x tam a zpět/os.

Cena skipasu vč. skibusu ve ski areálu Přemyslov za jednotlivý den: 520,- Kč/dospělý,  370,- Kč/ dítě (pozn.: ceny roku 2017)

Pokyny pro přihlášení a úhradu účastnického poplatku najdete v "informacích pro přihlášení a úhradu".

 

 

POZOR ! 

Děti, které se PRAVIDELNĚ ÚČASTNÍ činnosti TK Delfín mají nárok na slevu ze základní ceny:

- SLEVU 100,- Kč získá účastník letního tábora 2017

- SLEVU 100,- Kč získá účastník Podzimního setkání na Obůrce 2017

- SLEVU 100,- Kč získá účastník Vánočních hrátek na Obůrce 2017

- SLEVU 500,- Kč získá první sourozenec účastníka této akce, který se pravidelně účastní činnosti TK Delfín (v rámci jedné rodiny lze čerpat tuto slevu jen jednou, nikoliv křížem vzájemně mezi sourozenci)

- SLEVU 50% ze základní ceny účastnického poplatku  získá druhý a třetí sourozenec účastníka této akce, který se pravidelně účastní činnosti TK Delfín (v rámci jedné rodiny lze čerpat tuto slevu jen jednou, nikoliv křížem vzájemně mezi sourozenci). Tuto slevu nelze kombinovat s výše uvedenými slevami za účast na akcích TK Delfín.

- SLEVU (BONUS) 500,- Kč získá ten, kdo zajistí pro tuto akci účast nového dětského účastníka, který se dosud žádné z akcí (ani tábora) TK Delfín nikdy neúčastnil.  Tuto slevu nelze uplatnit za sourozence, byť je "novým účastníkem"! Počet bonusů je limitován počtem míst (kapacitou) akce! Pořadatel akce si vyhrazuje možnost přihlášku nového účastníka bez udání důvodu odmítnout. 

Slevy, s výjimkou 50% slevy za druhého a třetího sourozence, se sčítají. 

 

Nárok na slevu vzniká pouze v případě přihlášení (a uhrazení zálohy) nejpozději do 20. 12. 2017 - to neplatí u slevy (bonusu) za nového účastníka. Účastníci přihlášení po tomto termínu nemají na slevu nárok.

Sleva nebo bonus je vyplácena formou snížení poslední úhrady doplatku účastnického poplatku; tedy slevu ani bonus nelze v žádném případě uplatnit pro úhradu zálohy nebo první poloviny platby účastnického poplatku.   

Pokud bonus uplatňuje osoba, která se zimního lyžařského tábora neúčastní, dostane jej vyplacen v okamžiku, kdy nový účastník uhradí plnou výši účastnického poplatku. V případě, že nový účastník pobyt zruší a jeho účastnický poplatek bude krácen o storno poplatek, bude též alikvotně krácen bonus osobě, která jej uplatňuje.   

Na poskytnutí výše uvedené SLEVY nebo BONUSu  není právní nárok.

               
Pokud si nejste jistí, jak to na našich akcích vypadá, můžete si prohlédnout fotografie z minulých ročníků.  Na vyžádání Vám rádi zašleme (zdarma) DVD s filmem z jednoho z našich zimních táborů na Šindelné. 

Jakékoliv Vaše dotazy rádi zodpovíme!

 

 Kontakt, dotazy:    Filip Hlaváč - hlavní vedoucí tábora
                                  
E-mail:  tkdelfin@tkdelfin.cz  (tel.: 737 823 850)

 

Podrobné informace obdrží přihlášení účastníci poštou  do 10. ledna 2018,
ve stejné době budou k dispozici i zde na našich stránkách.